WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» » » » » Bez Dni Kruszwicy i Majówki za to z atrakcjami na 600-lecie. Sprawdź harmonogram imprez

 


Gmina Kruszwica przygotowała plakat promujący tegoroczne imprezy, które odbędą się w Kruszwicy. Kultowych imprez zabraknie, niektóre zostaną połączone, a inne odbędą się pod sztandarem obchodów 600-lecia miasta. Jak wygląda harmonogram?


Wykaz imprez obejmuje okres od kwietnia do sierpnia. W kwietniu czekają nas dwie imprezy m.in. Wojewódzkie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego oraz Otwarte Mistrzostwa Kruszwicy w LA z okazji 600-lecia nadania praw miejskich Kruszwicy.


W maju odbędzie się II Nadgoplański Bieg Dwóch Jezior oraz Bieg Piastowski. W połowie maja powrócić Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych, a miesiąc zamknie Festiwal Baniek Mydlanych. Tym razem Majówka się nie odbędzie.


W czerwcu najważniejszą imprezą będą Uroczyste Obchody 600-lecia nadania praw miejskich Kruszwicy. Wydarzenie obejmie widowisko historyczno-artystyczne oaz koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy.


Ponadto organizatorzy zaplanowali Jarmark Nowalijkowy. Tym samym lipcowe Kujawskie Nowalijki włączone zostaną w uroczyste obchody.


Lipiec oprócz imprez sportowych i rekreacyjnych wyróżnia się koncertem CLEO. Artystka zagra 30 lipca podczas wakacyjnego grania.


Sierpień to powrót znanych imprez takich jak Aquathlon Kruszwica oraz Polowanie na myszy. W jedno wydarzenie organizatorzy zamierzają połączyć dożynki gminne i imieniny Marii w Chełmcach. «
Next
This is the most recent post.
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także