Region Gmina Miasto od 2015 roku

poniedziałek, 14 lutego 2022

Wiceburmistrz Kruszwicy z dużą podwyżką. Ile będzie zarabiać?

 

W piątek, portal MojaKruszwica.pl podał informacje na temat zarobków Bartosza Krajniaka, wiceburmistrza Kruszwicy. To kolejna duża podwyżka pensji samorządowców w Gminie Kruszwica. 

- O ile wynagrodzenie Burmistrza Kruszwicy Dariusza Witczaka wzbudziło powszechne zainteresowanie o tyle wynagrodzenia innych osób w gminie przeszły bez echa. Wpływ na taki obrót sprawy mają kwestię dostępu do takich informacji. O ile o pensji burmistrza decydują radni i potrzeba do tego przegłosowania uchwały, o tyle w przypadku jego pensji zastępcy Bartosza Krajniaka wystarczyła tylko decyzja włodarza. Ta nie jest wcale mała - wyjaśnia MojaKruszwica.pl

Z informacji udostępnionych przez portal wynika, że podwyżka spowodowała wzrost wynagrodzenia z 8962 złotych do 13684,4 złotych. Jest to zatem maksymalna możliwie podwyżka w oparciu o przyjętą w ubiegłym roku ustawę.

Wynagrodzenie zasadnicze wiceburmistrza wynosi 9040 złotych, dodatek funkcyjny 3650 złotych a dodatek stażowy 994,40 złotych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne

Polityka Prywatności

POLITYKA PRYWATNOŚCI PORTALU KurierKruszwicki.pl

1) Administratorem serwisu spółka Invest Mara, która odpowiada za przechowywanie i bezpieczeństwo danych użytkowników portalu.