Region Gmina Miasto od 2015 roku

poniedziałek, 28 lutego 2022

Policyjne wsparcie i pomoc na granicy polsko-ukraińskiej

 


Chronić i pomagać to rola policjantów. Nie może być inaczej, gdy mowa o osobach, które ratując się przed skutkami wojny, przekraczają polską granicę. Tu mogą liczyć na pomoc.

Policjanci wydziału ruchu drogowego inowrocławskiej policji od kilku dni pełnią służbę na granicy polsko-ukraińskiej w miejscowości Zosin. Wiele osób również na tym przejściu, uciekając przed wojną, przekracza granicę, by szukać bezpiecznego schronienia.

Inowrocławscy policjanci realizują na granicy zadania polegające na: kierowaniu ruchem pojazdów wjeżdżających na teren kraju, dbają o bezpieczeństwo i porządek, pomagają osobom objętym ewakuacją i osobom poszkodowanym. Pilotują także autobusy przewożące obywateli Ukrainy do miejsc wyznaczonych na terenie Polski, gdzie osoby te otrzymują opiekę.

To bardzo ważne, by uciekający przed wojną, a są to najczęściej kobiety i dzieci, otrzymali szybką pomoc i mogli poczuć się w naszym kraju bezpiecznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne

Polityka Prywatności

POLITYKA PRYWATNOŚCI PORTALU KurierKruszwicki.pl

1) Administratorem serwisu spółka Invest Mara, która odpowiada za przechowywanie i bezpieczeństwo danych użytkowników portalu.