WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» » W Kobylnikach nowy most. Wojewoda: Ewentualne problemy komunikacyjne tam, mogą być wspomagane właśnie tym mostemCałość przedsięwzięcia kosztowała ponad 10 mln zł, z czego 8,3 mln zł gmina otrzymała z budżetu państwa.

Minister Łukasz Schreiber podkreślał w swoim wystąpieniu, że to ważny dzień, bo pokazuje dotrzymanie złożonych obietnic. Przypominał jednocześnie, ze to nie jedyne środki, jakie trafiły do Kruszwicy.

- Ostatnio w ramach inwestycji strategicznych Kruszwica otrzymała 9 mln złotych na drogi. Myślę, że to wszystko co się dzieje pokazuje, że nie jesteśmy tutaj raz na cztery lata ale przez całe cztery lata. Kruszwica ma też wyjątkowe można powiedzieć szczęście, bo nie każdy ma tak wyjątkowego patrona jakim jest pan wojewoda, który jako mieszkaniec Kruszwicy robi na pewno wszystko aby nie zapominać o swojej małej ojczyźnie – dodał.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz mówił, ze cieszy go każda zakończona w regionie inwestycja, ale ta szczególnie.

- To jedyna inwestycja w województwie realizowana w ramach rządowego programu „Mosty dla regionów” – podkreślał.

- Gratuluję panu burmistrzowi i całemu samorządowi tej wspaniałej inwestycji. Cieszę się również jako mieszkaniec gminy Kruszwica, bo to ważna, strategiczna inwestycja. Mamy w tej chwili jedyną przeprawę przez Jezioro Gopło na terenie Kruszwicy. Ewentualne problemy komunikacyjne tam, mogą być wspomagane właśnie tym mostem, czego w ostatnich latach tak bardzo brakowało – powiedział Mikołaj Bogdanowicz.

Przedstawiciel rządu w województwie przypominał, że do gminy Kruszwica w ostatnich latach trafiły 43 mln zł rządowego wsparcia. Część inwestycji z tych środków będzie realizowanych również w przyszłym roku.

Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak wyraził nadzieję, że most będzie służyć mieszkańcom długo i dobrze.

- Mam nadzieję że będzie to most, który będzie tą inwestycją, która oczekiwana wreszcie i w przyszłości również wzbogacona zostanie o ścieżkę rowerową. Bowiem most został już przygotowany, do tego by w przyszłości włączyć ścieżkę rowerową w jego przebieg – powiedział.

Dziękował za wsparcie tej inwestycji ministrowi Łukaszowi Schreiberowi, ministrowi Andrzejowi Adamczykowi oraz wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi.

 


«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także