WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» » Wielkanoc w TV Trwam [VIDEO]


Telewizja Trwam wychodzi naprzeciw potrzebom wiernych, którzy ze względu m.in. na pandemię COVID19 nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach wielkanocnych. 

W ofercie programowej oprócz wydarzeń religijnych, również koncerty i filmy. Przygotowania do świąt Wielkiej Nocy w Telewizji Trwam rozpoczną się już w środę 31 marca za sprawą programu dla dzieci Każdy maluch to potrafi. Tym razem tematyką odcinka będą ozdoby wielkanocne. Najmłodszych widzów prosimy o przygotowanie m.in. papieru, bibuły, nożyczek, kleju, skorupek jaj oraz farb. Emisja o godz. 8.45.

Wielki Czwartek (01.04)

O godz. 10.00 transmisja Mszy Krzyżma Świętego z Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Tydzień, który zmienił świat - program dokumentalny w którym doktor Paul L. Maier przedstawia wydarzenia Wielkiego Tygodnia - od triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, po śmierć na krzyżu oraz zmartwychwstanie. Emisja o godzinie 15.15.

O godzinie 16.10 poruszający dokument Krzyżu święty, nade wszystko!, czyli historia krzyża św. Jana Pawła II, który trzymał w Wielki Piątek 25 marca 2005 roku. Splata on historię cierpienia papieża i Janiny Trafalskiej od 26 lat poruszającej się na wózku inwalidzkim. O godzinie 17.00 Ostatnia droga Jezusa Chrystusa - program, który przybliży wiernym Mękę Pańską. Reporterzy udadzą się do Jerozolimy gdzie przedstawią całą drogę, którą musiał przebyć Jezus Chrystus - od pojmania w Ogrodzie Oliwnym, poprzez sąd, drogę krzyżową aż po śmierć na krzyżu oraz złożenie do grobu. Transmisja Mszy Wieczerzy Pańskiej z Bazyliki św. Piotra w Watykanie pod przewodnictwem dziekana Kolegium Kardynalskiego ks. kard. Giovanni Battista Re o godz. 18.00.

Wielki Piątek (02.04)

 

 O godzinie 7.25 emisja programu 100 cudownych miejsc na świecie - tym razem ekipa uda się do Bazyliki Grobu Świętego w Jerozolimie. O godzinie 16.00 niesamowity koncert Requiem d-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego. Transmisja Liturgii Męki Pańskiej na antenie TV Trwam pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka o godz. 18.00 O godzinie 21.00 transmisja Drogi Krzyżowej z Placu św. Piotra.

Wielka Sobota (03.04)

O godzinie 10.45 Wielkopostny Koncert Muzyki Filmowej - to starannie wyselekcjonowane fragmenty ścieżki dźwiękowej, którą skomponował John Debney do filmu "Pasja" Mela Gibsona, w aranżacjach przygotowanych przez muzyków Lubelskiej Orkiestry Muzyki Rozrywkowej "FeelHarmonia".

O godz. 11.20 Pasja - poruszający monolog autorstwa Charles''a Péguy, który przedstawia głębię doświadczeń Maryi związanych z przeżyciem pasji Chrystusa. Monolog w interpretacji Haliny Łabonarskiej. Transmisja Wigilii Paschalnej sprzed ołtarza katedry w Bazylice św. Piotra pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka o godz. 19.30

Niedziela Wielkanocna (04.04)

O godzinie 8.30 W męce Mojej szukaj siły i światła - o przeżyciach mistycznych św. Siostry Faustyny Kowalskiej, dotyczących męki Jezusa Chrystusa opowiedzą siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia: s. Gaudia i s. Maria Faustyna.

Transmisja Mszy św. z Watykanu pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka, udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi o godz. 10.00. W samo południe modlitwa Regina Coeli.

O godzinie 13.30 film dla dzieci Wędrówka pielgrzyma - oparty na dziele Johna Bunyana, przedstawiającym alegoryczną podróż chrześcijanina przez życie, pełną przeszkód i niebezpieczeństw, lecz kończącą się zwycięsko dotarciem do Niebiańskiego Grodu.

Poniedziałek Wielkanocny (05.04)

Modlitwa Regina Coeli i przesłanie Ojca Świętego Franciszka o godz. 12.00. O godzinie 17.30 emisja kolejnego odcinka cyklu Natura obiektywnie - tym razem ekipa odwiedziła Bieszczady. Razem z reporterami udamy się na szlaki turystyczne i mniej znane miejsca.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także