WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» »Unlabelled » 8 milionów złotych na rondo w Kobylnikach pod Kruszwicą

 

Niebezpieczne skrzyżowanie w Kobylnikach zmieni się w rondo. Dziś podpisano umowę o rządowe wsparcie w tej sprawie. Inwestycja ma ruszyć w roku 2021. 


To niezwykle ważna inwestycja dla bezpieczeństwa mieszkańców. Powstanie tego ronda to konieczność. Cieszę się, że wspólnie z ministrem Schreiberem udało się nam pozyskać środki rządowe na to zadanie. Dodam, że to kolejna tak duża inwestycja ze środków rządowych tylko w powiecie inowrocławskim. Niedawno otwarto oferty w przetargu na dokumentację dla obwodnicy Kruszwicy. Gmina otrzyma z budżetu państwa także 13 mln zł środków na budowę mostu w Kobylnikach – mówił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

O zwieńczenie wielomiesięcznej pracy, obecnych podczas podpisania decyzji, ministra Łukasza Schreibera i wojewody Mikołaja Bogdanowicza.

Kierowcy pracujący dla kruszwickiej cukrowni mieli również trudność w pokonywaniu trudnego dla wszystkich skrzyżowania.

- Kierowcy narzekali na skrzyżowanie w Kobylnikach. Proszę sobie wyobrazić, że pokonanie tego skrzyżowania było trudne dla kierowców samochodów osobowych, a co dopiero pojazdów ciężarowych. Cieszę się, że zaangażowanie wojewody Mikołaja Bogdanowicza przyniosło efekt bo długo o inwestycję zabiegał. Podobnie jak działania w zakresie budowy mostu w Kobylnikach i obwodnicy Kruszwicy. Zarówno mieszkańcy, jak kruszwicka cukrownia na tym skorzysta. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - dodaje Lech Sobecki.


Rondo w Kobylnikach to kolejna z inwestycji jakie przygotowuje rząd.  W tym roku zaplanowano także prace nad mostem w Kobylnikach. Na początku roku poznaliśmy także wykonawców przetargu związanego z budową obwodnicy Kruszwicy.
«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także