Region Gmina Miasto od 2015 roku

wtorek, 8 grudnia 2020

Obwodnica Kruszwicy: Ruszył przetarg na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego

 


Kolejny przetarg dotyczący inwestycji w ramach Programu budowy 100 obwodnic właśnie ruszył. Wśród długo wyczekiwanych inwestycji znalazła się obwodnica Kruszwicy.


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamówiła dziś dokumentację dla obwodnicy miasta. O inwestycji mówi się od kilkudziesięciu lat.


Ruszył przetarg na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy Kruszwicy. Inwestycja planowana w ramach Programu budowy 110 obwodnic ma być częścią drogi krajowej nr 62.


Nowa obwodnica ma mieć około 7 km długości, a jej zadaniem będzie wyprowadzać ruch tranzytowy z centrum Kruszwicy. Nową drogę zaplanowano w klasie GP. Powstanie na terenie powiatu inowrocławskiego. Ma mieć ok. 7 km długości.


Obwodnica ma wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum Kruszwicy, co przełoży się a zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i większe bezpieczeństwo pieszych. Jednocześnie wzrośnie nośność drogi na całym odcinku.


Termin składania ofert w przetargu wyznaczony został na 7 stycznia.

zdjęcie Czas Nieruchomości

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne

Polityka Prywatności

POLITYKA PRYWATNOŚCI PORTALU KurierKruszwicki.pl

1) Administratorem serwisu spółka Invest Mara, która odpowiada za przechowywanie i bezpieczeństwo danych użytkowników portalu.