WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» » Odebrali czeki na zadania inwestycyjne w Kruszwicy

 

Fundusz Inwestycji Lokalnych przewiduje, że dla kujawsko-pomorskiego wpłynie kwota 527 594 411,45 zł w tym 197 594 411,45 zł w ramach części wnioskowej. Z kwoty tej skorzysta m.in. Gmina Kruszwica. Dofinansowanie na zadania wyniosło 100%.


- W ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych do samorządów z naszego województwa trafią kolejne miliony złotych, a konkretnie przeszło 197,5 mln zł. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego uznał, że wsparcie samorządów jest szczególnie ważne i potrzebne, przede wszystkim po to, żeby utrzymać wysoki poziom inwestycji w samorządach i dać szasnę polskim przedsiębiorcom, wykonawcom, aby te prace mogli zrealizować. To jednocześnie rozwój wielu firm i utrzymanie miejsc pracy. Bardzo się cieszę, że jako wojewoda mogę w tym procesie, dziele  budowy i rozbudowy Polski uczestniczyć – mówi Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.


Gmina Kruszwica otrzymała dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z przeznaczeniem na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy wraz z urządzeniem przedszkola i stołówki szkolnej. Dofinansowanie wyniosło 3 650 000,00 złotych.


Drugi projekt dot. oświetlenia ulicznego na terenie naszej Gminy. 


W ramach projektu zaplanowano wykonanie oświetlenia LED ulic Solidarności, Jastrzębiej, Kruczej i Działkowej w Kruszwicy oraz Orlej w miejscowości Grodztwo o szacowanej wartości 750 tys. zł. 


«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także