Region Gmina Miasto od 2015 roku

sobota, 12 grudnia 2020

Dotychczasowi właściciele chcą wykupić pozostałe akcje Kruszwicy
Kolejne spółki wkrótce znikną z warszawskiej giełdy. Wśród nich  są akcje ZT Kruszwica. Holenderski Koncern Koninklijke Bung ma zamiar objąć 100 procent udziałów. 


Celem wezwania stały się akcje dwóch spółek PGO i Kruszwicy. W obu przypadkach właściciele chcą skupić pozostałe akcje będące w rękach akcjonariuszy, a później wycofać spółki z warszawskiej giełdy.


W przypadku PGO zadanie to może być utrudnione. Większe szansę powodzenia są w przypadku Kruszwicy. Właściciel oferuje 66,30 zł za papier, podczas gdy kurs spółki na giełdzie utrzymuje się nieznacznie poniżej oferowanej ceny.


Wezwania charakteryzują się nowym trendem jaki panuje na GPW. Szczegółowo ten problem omawia portal parkiet.com.


- Tylko od początku 2020 r. ogłoszono już ponad 30 wezwań do sprzedaży akcji spółek. Wciąż ważą się losy pięciu innych wezwań, opiewające na ok. 1,2 mld zł. Największe (1,03 mld zł) dotyczy Polenergii. Z reakcji rynku można wywnioskować, że oferta BIF IV Europe Holdings i Mansa Investments nie jest zbyt atrakcyjna dla pozostałych akcjonariuszy. W trakcie środowej sesji papiery były notowane nawet po 53 zł, czyli aż około 13 proc. powyżej ceny z wezwania. Rynek oczekuje więc, że cena w wezwaniu głównego akcjonariusza zostanie wyraźnie podniesiona. Zapisy w wezwaniu potrwają od 10 grudnia br. do 11 stycznia 2021 r - podaje serwis.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne

Polityka Prywatności

POLITYKA PRYWATNOŚCI PORTALU KurierKruszwicki.pl

1) Administratorem serwisu spółka Invest Mara, która odpowiada za przechowywanie i bezpieczeństwo danych użytkowników portalu.