WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» »Unlabelled » Most w Kobylnikach z umową na dofinansowanie. 80% kosztów pokryje budżet państwa [VIDEO]

 


W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim została podpisana umowa pomiędzy Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem a Burmistrzem Kruszwicy Dariuszem Witczakiem na dofinansowanie budowy przeprawy mostowej przez rzekę Noteć, wraz z budową dróg dojazdowych, w miejscowości Kobylniki.

Program mostowy Rządu Mateusza Morawieckiego zakłada uzupełnienie infrastruktury drogowej o przeprawy mostowe, które z punktu widzenia społeczno-gospodarczego są niezbędne. Te mosty mają być czynnikiem łączącym, który pomoże wyzwolić potencjał drzemiący w regionach.

   

 W województwie kujawsko-pomorskim z możliwości dofinansowania skorzystała Gmina Kruszwica, która jako jedyna z regionu aplikowała o rządowe środki na ten cel. 


Wniosek kruszwickiego samorządu pozytywnie przeszedł weryfikację, czego konsekwencją jest dzisiejsze podpisanie umowy, a w najbliższej przyszłości realizacja inwestycji.

40 metrowy most oraz przeszło  800 metrów dróg dojazdowych będą stanowiły alternatywę dla mostu na drodze krajowej nr 62.

- Cieszę się, że ta ważna dla Kruszwicy i całego regionu inwestycja doczeka się realizacji. Stanie się tak już w 2021 roku. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, rząd premiera Mateusza Morawieckiego wsparł to zadanie kwotą przeszło 13 milionów złotych. Stanowi to 80 procent kosztów tak ważnego dla naszego województwa zadania. Bardzo ważne jest również to, że budowany most będzie miał standard klasy „G”, co sprawia, że będzie mógł stanowić element przyszłej obwodnicy Kruszwicy. Zbudowany most oraz 800 metrów drogi dojazdowej do tego mostu będą w przyszłości elementem obwodnicy Kruszwicy. Cieszę się, że mogę być wojewodą w Rządzie, który zapewnia finansowanie takich inwestycji – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.


Do niedawna przeprawę przez Noteć w tym miejscu zapewniała tymczasowa konstrukcja wojskowa. Most z uwagi na zły stan techniczny został zamknięty i całkowicie wyłączony z ruchu kołowego oraz pieszego i przeznaczony do rozbiórki. W jego miejsce powstanie całkowicie nowy most wraz z drogami dojazdowymi. Most będzie spełniał parametry techniczne i użytkowe drogi klasy „G” oraz zostanie zaprojektowany na najwyższą klasę obciążenia samochodami (klasę „A”) oraz na obciążenie pojazdami specjalnymi zgodnie z umową standaryzacyjną NATO – STANAG 2021.


Zadowolenia z podpisania umowy nie kryje również Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak:


- To bardzo ważna dla mieszkańców Gminy Kruszwica inwestycja, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa i możliwości komunikacji. Gmina sama nie byłaby w stanie finansowo podołać tak dużej inwestycji, dlatego bardzo cieszymy się z tego rządowego wsparcia. W imieniu mieszkańców Kruszwicy, całej gminy oraz własnym, chciałbym podziękować za wielką pomoc w realizacji tego programu panu ministrowi Łukaszowi Schreiberowi i panu wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi. Ich osobiste zaangażowanie bardzo nam pomogło – mówił.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także