Region Gmina Miasto od 2015 roku

środa, 14 października 2020

Koronawirus: Najgorsza sytuacja w Domach Pomocy Społecznej. Nowe ognisko w Inowrocławiu

 


Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz przekazał najnowsze informacje na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kujawsko-pomorskim.


- Obecnie wykonujemy około trzech tysięcy testów codziennie. Wymazy są pobierane przez system drive-thru. Mamy takich punktów 26. Próbki pobierane są także przez 17 karetek wymazowych, które są do dyspozycji sanepidu - mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. 


Szczególnie trudna sytuacja panuje w Domach Pomocy Społecznej w kujawsko-pomorskim gdzie koronawirus już występuje. Jak podkreślił wojewoda do placówek dostarczane są środki ochrony osobistej i zabezpieczona jest opieka lekarska.


- Nowe ognisko to DPS w Inowrocławiu. Proszę na naradach z samorządowcami aby bardzo pilnie monitorowały sytuację w DPS-ach gdzie są organami prowadzącymi. My wspieramy wszystkie te procesy aby do takich zakażeń w placówkach nie dochodziło - podkreślił wojewoda.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne

Polityka Prywatności

POLITYKA PRYWATNOŚCI PORTALU KurierKruszwicki.pl

1) Administratorem serwisu spółka Invest Mara, która odpowiada za przechowywanie i bezpieczeństwo danych użytkowników portalu.