Region Gmina Miasto od 2015 roku

piątek, 10 lipca 2020

Katolicy powinni o tym pamiętać! Moralna instrukcja przed wyboramiPrzedstawiamy zbiór zasad jakim powinni się kierować katolicy. Materiał odnosi się do wyborów prezydenckich i przypomina o obowiązkach  chrześcijan w tym okresie.


Instrukcja do głosowania "po katolicku" to liczący dwie strony zbiór nauk kościoła w sprawach społecznych. Instrukcja nie wnosi na kogo wyborca powinien oddać głos. Odcina się od polityki, wskazuje jednak, że chrześcijanie mają obowiązek przestrzegania zasad wiary.

- Katolicy nie mogą należeć do organizacji, ani partii, których zasady są sprzeczne z nauką chrześcijańską lub których czyny i działalność zmierzają do podważenia etyki chrześcijańskiej - napisano w instrukcji.

W instrukcji znajdziemy także informacje na temat stosunku kościoła aborcji do eutanazji, prostytucji, in vitro i badań na embrionalnych komórkach macierzystych, związków homoseksualnych, prostytucji, pornografii, narkotyków oraz rozwodów. 

Instrukcja wskazuje, że wymienione osiem kwestii nie mogą podlegać dyskusji. Chrześcijański wyborca powinien pamiętać o tym, wybierając swojego kandydata.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne

Polityka Prywatności

POLITYKA PRYWATNOŚCI PORTALU KurierKruszwicki.pl

1) Administratorem serwisu spółka Invest Mara, która odpowiada za przechowywanie i bezpieczeństwo danych użytkowników portalu.