WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» »Unlabelled » Katolicy powinni o tym pamiętać! Moralna instrukcja przed wyboramiPrzedstawiamy zbiór zasad jakim powinni się kierować katolicy. Materiał odnosi się do wyborów prezydenckich i przypomina o obowiązkach  chrześcijan w tym okresie.


Instrukcja do głosowania "po katolicku" to liczący dwie strony zbiór nauk kościoła w sprawach społecznych. Instrukcja nie wnosi na kogo wyborca powinien oddać głos. Odcina się od polityki, wskazuje jednak, że chrześcijanie mają obowiązek przestrzegania zasad wiary.

- Katolicy nie mogą należeć do organizacji, ani partii, których zasady są sprzeczne z nauką chrześcijańską lub których czyny i działalność zmierzają do podważenia etyki chrześcijańskiej - napisano w instrukcji.

W instrukcji znajdziemy także informacje na temat stosunku kościoła aborcji do eutanazji, prostytucji, in vitro i badań na embrionalnych komórkach macierzystych, związków homoseksualnych, prostytucji, pornografii, narkotyków oraz rozwodów. 

Instrukcja wskazuje, że wymienione osiem kwestii nie mogą podlegać dyskusji. Chrześcijański wyborca powinien pamiętać o tym, wybierając swojego kandydata.«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także