WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» » Nosząc maskę chronisz siebie i innychOd miesiąca Urząd Marszałkowski koordynuje redystrybucję masek przeciwwirusowych, produkowanych przez Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. Na własny użytek każdy z nas  może w prosty i szybki sposób wykonać maseczkę samodzielnie w domu (instrukcja poniżej).  Na terenie całego kraju obowiązuje nakaz noszenia w przestrzeni publicznej masek zasłaniających usta i nos.


- Epidemia Covid-19 stawia nas indywidualnie i jako społeczność, przed niezwykle trudnym zadaniem. Jednym ze sposobów na zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa jest noszenie maseczek ochronnych. Bądźmy odpowiedzialni i w trosce o zdrowie własne i innych, stosujmy się do tych zaleceń – zachęca marszałek Piotr Całbecki.
 W ostatnim czasie w internecie pojawiło się wiele instrukcji jak samodzielnie wykonać maskę na własny użytek. Jedną z nich publikujemy tutaj. Maseczkę możemy szybko i w prosty sposób wykonać samodzielnie w domu. Potrzebujemy do tego T-shirtu lub kawałka materiału i dwóch gumek.

Urząd Marszałkowski od miesiąca koordynuje redystrybucję masek przeciwwirusowych, produkowanych przez Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO). Do samorządów lokalnych dostarczono już 80 tysięcy maseczek. Trafiły do pracowników służby zdrowia i opieki społecznej oraz obsługi transportu publicznego. Obecnie samorządy odbierają kolejną, ósmą już transzę – 10 tysięcy sztuk.  Redystrybucja odbywa się zgodnie z zapotrzebowaniami zgłaszanymi przez gminy, miasta i starostwa powiatowe naszego województwa. Współpracujemy w tym zakresie ze 130 samorządami. Oceniamy, że naszą pomocą w zakupie masek przeciwwirusowych jest zainteresowanych około 80% jednostek samorządu terytorialnego w regionie.

Szczególnym wsparciem, obejmującym m.in. pomoc w zakupie środków ochrony osobistej,  obejmiemy ponad 11 tysięcy pracowników sektora usług społecznych. Program ten przewiduje również wypłatę dodatkowych wynagrodzeń dla blisko 5 tysięcy pracowników na pierwszej linii, a także zakup 10 tysięcy testów diagnostycznych w kierunku Covid-19.  Pakiet wsparcia  systemu usług społecznych jest wart blisko 41 milionów złotych i jest częścią marszałkowskiego programu przeciwdziałania epidemii oraz łagodzenia jej skutków. Więcej tutaj.

Program przeciwdziałania epidemii oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce naszego regionu, przygotowano z inicjatywy marszałka województwa.  Opiewa na łączną kwotę 740 milionów złotych. Znalazły się w nim m.in. wsparcie dla szpitali, dotacje i pożyczki dla przedsiębiorstw, nowe rozwiązania na rzecz instytucji opiekuńczych i instytucji interwencji społecznej oraz zakupy i dystrybucja środków ochrony osobistej. (BK)

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także