WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» » Mikołaj Bogdanowicz o wsparciu dla Domów Pomocy Społecznej [VIDEO]


Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wypowiedział się na temat wsparcia rządu oraz wojewody dla Domów Pomocy Społecznej.W Polsce działają 824 domy pomocy społecznej oferujące miejsca dla 80,8 tys. osób. W województwie kujawsko-pomorskim mamy 46 takich placówek. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował dzisiaj o rządowym wsparciu oraz o pomocy, która dzięki staraniom Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy popłynie do kujawsko-pomorskich DPS-ów.

- Domy Pomocy Społecznej są miejscem wyjątkowym, gdzie przebywają osoby starsze, szczególnie narażone na działanie koronawirusa. Dlatego przekazujemy dzisiaj 10 tys. maseczek pozyskanych od Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych i przeszło 2 tys. litrów płynu dezynfekcyjnego, które zostały rozdysponowane na terenie naszego województwa poprzez starostów. To jest niezbędna pomoc dla personelu, który opiekuje się swoimi podopiecznymi, ale także dla samych pensjonariuszy DPS-ów - powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. - Zapewniam, że to nie ostatnia taka pomoc - dodał.

W związku z epidemią koronawirusa i rosnącymi potrzebami domów pomocy społecznej zdecydowaliśmy o przekazaniu 20 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa na wsparcie powiatów w prowadzeniu tych placówek – informuje minister rodzinny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także