Region Gmina Miasto od 2015 roku

sobota, 8 lutego 2020

Mikołaj Bogdanowicz: Moje wielomiesięczne zabiegi opłaciły się! Będziemy mieli obwodnicę Kruszwicy


Jak podaje portal mojakruszwica.pl podczas konferencji ministra Piotr Adamczyka ogłoszony został program 100 obwodnic. Na liście inwestycji znalazła się Kruszwica.

O tym jak ważna dla Kruszwicy będzie obwodnica mówi się nie od dziś. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się dziś o poranku. Na razie nie podano szczegółów dotyczących tej inwestycji. Nie wiemy również kiedy dokładnie rozpoczną się pierwsze prace inwestycyjne.

- Bardzo się cieszę, że pan premier zatwierdził listę obwodnic, na której znalazły się obwodnice dla województwa kujawsko-pomorskiego, w tym szczególnie dla Strzelna, gdzie sytuacja jest naprawdę bardzo trudna i dla Kruszwicy, której mieszkańcy od dawna zabiegają o to przedsięwzięcie. To bardzo poważne zadania, bardzo drogie zadania, ale również bardzo potrzebne zadania z punktu widzenia rozwoju tego terenu – powiedział po ogłoszeniu decyzji premiera kujawsko-pomorski wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który wspólnie z ministrem Łukaszem Schreiberem bardzo zaangażowali się,  aby inwestycje mogły dojść do skutku.

Bardzo dobrze, że powstaną także obwodnice Kowalewa Pomorskiego, Brześcia Kujawskiego, Nowej Wsi Wielkiej oraz Lipna. To kluczowe inwestycje, bardzo potrzebne w tych regionach i myślę, że wszyscy mieszkańcy, którzy cierpią teraz przez niedogodności komunikacyjne, bardzo się ucieszą z tych informacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne

Polityka Prywatności

POLITYKA PRYWATNOŚCI PORTALU KurierKruszwicki.pl

1) Administratorem serwisu spółka Invest Mara, która odpowiada za przechowywanie i bezpieczeństwo danych użytkowników portalu.