Region Gmina Miasto od 2015 roku

wtorek, 28 stycznia 2020

Dzięki takim osobom możemy się czuć bezpieczni!
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz spotkał się z sierż. Juliuszem Lewandowskim z Komisariatu Policji Toruń-Podgórz, który podczas służby wykazał się bohaterstwem i wyciągnął z nurtu Wisły 63-letnią kobietę.


Wojewoda podkreślił, że takie przykłady utwierdzają nas w przekonaniu, że możemy czuć się bezpiecznie.

- Takich policjantów jak sierż. Lewandowski nasz kraj potrzebuje. Jest to przykład wyjątkowy. Policja od wielu lat odzyskuje zaufanie społeczne, a takie czyny sprawiają, że to zaufanie jest coraz wyższe - mówił Mikołaj Bogdanowicz, który w trakcie spotkania przekazał sierż. Lewandowskiemu list gratulacyjny. Przedstawiciel rządu w terenie zadeklarował także wystąpienie z wnioskiem o stosowne odznaczenie państwowe dla toruńskiego policjanta.

Zachowanie sierż. Juliusza Lewandowskiego docenili także jego bezpośredni przełożeni.

- Policjanci wstępujący do służby podkreślają, że będą ją wykonywali nawet z narażeniem życia. Sierżant Lewandowski potwierdził, że nie są to puste słowa - powiedział zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Artur Malinowski.

Do piątkowej akcji ratunkowej odniósł się sierż. Juliusz Lewandowski. Mimo trudnych warunków zdecydował się wskoczyć do rzeki by uratować 63-letnią kobietę.

- Jestem ratownikiem wodnym od wielu lat, to moja pasja. Mieliśmy w radiowozie przydatny sprzęt, więc nie zawahałem się pomóc. Strach był, ale policjanci, ratownicy czy żołnierze są od tego żeby właśnie w takim momencie udzielać pomocy - mówił policjant z Torunia.

Sierż. Juliusz Lewandowski służy w Policji od 3 lat. Ma kwalifikacje ratownika i jest członkiem Nadgoplańskiego WOPR. Na co dzień trenuje jujitsu i strzelectwo.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne

Polityka Prywatności

POLITYKA PRYWATNOŚCI PORTALU KurierKruszwicki.pl

1) Administratorem serwisu spółka Invest Mara, która odpowiada za przechowywanie i bezpieczeństwo danych użytkowników portalu.