WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» » Kilkaset ton śmieci mogło wylądować pod Kruszwicą. Uratowała nas czujność instytucji i mieszkańcówNa poważne konsekwencje narazili się kierowcy, którzy mieli otrzymać zlecenie rozładunku śmieci na jednej z podkruszwickich działek. Cały transport został cofnięty. Jest również podejrzenie, że proceder jest nielegalny.


- Wczoraj (27.11) policjanci interweniowali na terenie miejscowości Morgi w gminie Kruszwica. Z informacji, które otrzymali policjanci wynikało, że na prywatny teren przyjechało kilkanaście samochodów ciężarowych załadowanych odpadami komunalnymi. Kilka z samochodów zdążyło rozładować ładunek. W związku z tym, że właściciel terenu nic o transporcie i przywozie odpadów nie wiedział, co więcej nie udostępniał nikomu terenu, policyjna interwencja powstrzymała dalszy rozładunek - podaje Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu.

Na miejscu oprócz Urzędu Miejskiego w Kruszwicy oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Bydgoszczy. Rozładowana część odpadów trafiła ponownie na ciężarówki i cały transport został cofnięty do firmy, która zleciła przywóz. O zdarzeniu została powiadomiona prokuratura.

- Policjanci zabezpieczyli liczne dokumenty dotyczące tego transportu, przesłuchali świadków, wykonali oględziny. W tej chwili trwa analiza materiałów, od której uzależnione są dalsze działania i ewentualne wszczęcie postępowania w związku z procederem nielegalnego składowania odpadów - dodaje Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu.

O sprawie jako pierwszy poinformował w trakcie działania policji, portal mojakruszwica.pl

fot. ilustracyjne

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także