WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» » Nowe obiekty sportowe i rekreacyjne. W Polanowicach i Chełmcach


Polanowice i Chełmce wzbogacą się o nowe obiekty sportowo-rekreacyjne poinformowała
Gmina Kruszwica. W ramach inwestycji mają powstać chodniki i zatoka autobusowa.


Pierwsza rada budowy miała odbyć się kilka dni temu. Podczas spotkania przekazano wykonawcy placu budowy firmie TORAKOL. Przedsiębiorstwo złożyło najkorzystniejszą ofertę. Łączna cena zadania wyniesie 1 762 542,44 zł. W pierwszym przetargu złożono tylko jedną ofertę, której wartość opiewała na kwotę 2 140 000,00 zł.

Zdecydowaliśmy się powtórzyć postępowanie, gdyż cena ofertowa w pierwszym przetargu była dla nas nie do przyjęcia. Cieszymy się, że udało nam się znacznie obniżyć koszty tej inwestycji. Projekt ten uzyskał już wstępną decyzję o dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które ma wynieść ponad 80% wartości całego zadania  – wyjaśnia Bartosz Krajniak wiceburmistrz Kruszwicy.

Zakres projektuje ma obejmować przebudowę boiska sportowo-rekreacyjnego w Polanowicach wraz z montażem urządzeń siłowni zewnętrznych. Ponadto, w ramach projektu wybudowany zostanie ciąg pieszy łączący Szkołę Podstawową ze świetlicą wiejską. W Chełmcach powstaną natomiast dwa boiska – jedno (podobnie jak w Polanowicach) wykonane zostanie z nawierzchni poliuretanowej, a drugie ze sztucznej trawy. Tu również przewidziano montaż urządzeń siłowni zewnętrznych oraz budowę ciągu pieszego łączącego budynek szkoły z boiskiem. Dodatkowo, przebudowana zostanie zatoka autobusowa, znajdująca się przy szkole.

Termin zakończenia inwestycji zgodnie z podpisaną umową został określony na 30 listopada bieżącego roku. To już kolejny projekt, który uzyska dofinansowanie unijne. W kwietniu oddano do użytku trzy kompleksy rekreacyjne w Kruszwicy o wartości prawie miliona złotych. W czerwcu zakończyły się prace termomodernizacyjne w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Kasprowicza. We wrześniu ruszą prace nad budową ścieżek rowerowych wzdłuż ulic Solidarności i Szosa Tryszczyńska. 

W przyszłym tygodniu dojdzie do podpisania umowy na termomodernizację kolejnego obiektu - świetlicy przy ul. Nadgoplańskiej w Kruszwicy, z której na co dzień korzystają m.in. seniorzy, mieszkańcy sołectwa Grodztwo oraz członkowie Koła Rolniczego w Grodztwie.  W trakcie oceny jest również projekt budowy placu rekreacyjnego przy ul. Lipowej oraz przebudowy Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy. Ponadto, gmina złożyła również wnioski na przebudowę świetlicy w Woli Wapowskiej oraz rewitalizację wiatraka w Chrośnie - zapewnia kruszwicki magistrat.źródło:gminakruszwica.pl

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także