Region Gmina Miasto od 2015 roku

piątek, 27 lipca 2018

Osiem osób z Kruszwicy brało udział w walkach o stolicę. Znów przypomnimy ich historięNadgoplańskie Towarzystwo Historyczne zaprasza do wspólnego przeżywania rocznicy Powstania Warszawskiego. Na kruszwickim cmentarzu przypomniana zostanie historia udziału kruszwiczan w tym bohaterskim zrywie przeciwko okupantowi.


1 sierpnia o godzinie 17:00 na grobie jednej z kruszwiczanek, uczestniczek Powstania Warszawskiego zostaną złożone kwiaty i znicze. Stowarzyszenie przypomni też historię pozostałych kruszwiczan biorących udział w bohaterskim zrywie.

W Powstaniu Warszawskim, jak udało się do dziś ustalić wzięło udział osiem kruszwiczan. O stolicę walczyli Adam Makowski, Józef Makowski, Władysława Jędrzejewska, Anna Szejn (Konieczna-Szjen) Krystyna Piasecka, Halina Trzcińska, Władysław Bartoszewicz oraz Stefan Piazza.

Biogramy kruszwiczan opracowane zostały w ramach zrealizowanego przez stowarzyszenie projektu "Powstańcy Warszawscy - pamięć i chwała".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne

Polityka Prywatności

POLITYKA PRYWATNOŚCI PORTALU KurierKruszwicki.pl

1) Administratorem serwisu spółka Invest Mara, która odpowiada za przechowywanie i bezpieczeństwo danych użytkowników portalu.