WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» » Nie zgadzają się na sprzedaż budynku Urzędu Stanu Cywilnego-KurierKruszwicki.plKilkanaście dni temu ruszyła petycja mieszkańców w sprawie sprzedaży budynku Urzędu Stanu Cywilnego. Jej inicjatorzy przekonują, że obiekt można wykorzystać inaczej.


Problem poruszony został na portalu www.mojakruszwica.pl. Kilkanaście dni temu ruszyła akcja mieszkańców w sprawie sprzedaży budynku Urzędu Stanu Cywilnego oraz sprzeciw wobec wyprzedaży gminnego majątku. Jak informują organizatorzy zbiórki pod petycją podpisało się już ponad 200 osób.

- Uważamy, że budynek Urzędu Stanu Cywilnego możemy wykorzystać lepiej niż po prostu sprzedać. Rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów z propozycją aby w budynku tym powstał Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów. W tym samym miejscu mogłaby znaleźć się także świetlica wychowawcza dla dzieci. Swoje miejsce znalazłby także Klub Kombatanta i Klub Seniora - przekazuje w rozmowie MojaKruszwica.pl Katarzyna Hałasa, której w akcji zbierania podpisów pomagają Jadwiga Wawrowska oraz Grażyna Pruczkowska.

Pobyt w domu seniora dałby liczącą osiem godzin opiekę oraz szansę na nowe miejsca pracy dla mieszkańców. Jak przekonują organizatorzy na takie zadania można pozyskać dofinansowanie.

- Obecnie zbiórka podpisów pod nasza inicjatywą wciąż trwa. Na razie pod petycją podpisało się dwustu mieszkańców. Zbiórka podpisów jednak trwa. Zapraszamy do  wsparcia inicjatywy. Liczymy, że władze samorządowe wsłuchają się w głos mieszkańców - dodają inicjatorzy.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także