WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» »Unlabelled » Kolejny projekt z dofinansowaniem!-KurierKruszwicki.pl

Świetlica w Kruszwicy przy ulicy Nadgoplańskiej, z której korzystają między innymi mieszkańcy sołectwa Grodztwo oraz Kluby Seniora doczeka się kompleksowego remontu. Będzie to możliwe dzięki unijnemu dofinansowaniu, które udało się pozyskać ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. fot. UM w Kruszwicy


Zmodernizowana świetlica w Kruszwicy zyska nie tylko atrakcyjny wygląd, ale też stanie się idealnym miejscem do spędzania wolnego czasu. Mam nadzieję, że przeprowadzone prace ożywią budynek i  sprawią, że świetlica ta chętnie będzie odwiedzana zarówno przez starszych jak i młodszych mieszkańców naszej gminy. – mówi Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak


Przewidziana do remontu świetlica zlokalizowana jest nieopodal amfiteatru przy ul. Nadgoplańskiej w Kruszwicy, z widokiem na rozciągające się jezioro Gopło. W ramach  projektu zaplanowano m.in. termomodernizację budynku (ocieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, wymianę ogrzewania z pieca olejowego na piec gazowy z zastosowaniem dwóch pomp ciepła) oraz remont pomieszczeń.

80% dofinansowanie z UE na realizację zadania!

Plany związane z tym obiektem sięgały jeszcze lat ubiegłych, jednakże dopiero teraz udało się pozyskać środki finansowe na przeprowadzenie działań inwestycyjnych polegających na głębokiej termomodernizacji budynku wraz z jego remontem.  
Gmina Kruszwica jeszcze w ubiegłym roku złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Kruszwica – świetlica w Kruszwicy” w ramach ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski konkursu. Przyznana wartość dofinansowania sięga 80% kosztów kwalifikowalnych, czyli ok. 750 tys. Zł, które pochodzi z budżetu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach działania 3.3. Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym. Obecnie przygotowywana jest umowa o dofinansowanie.

Realizacja zadania – 2019 rok

Prace budowlane będą przeprowadzone w przyszłym roku. W bieżącym roku planuje się przeprowadzić postępowanie przetargowe wyłaniające wykonawcę robót.

Zagospodarowanie świetlicy po realizacji zadania

Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej w sektorze użyteczności publicznej, dzięki której zmniejszy się zapotrzebowanie na energię elektryczną  i cieplną,  obniży się emisja zanieczyszczeń, a budynek zostanie dostosowany do wymogów ochrony środowiska.
Innym ważnym skutkiem realizacji przedsięwzięcia jest  stworzenie możliwości zagospodarowania budynku świetlicy na cele społeczne.
Zmodernizowany budynek będzie siedzibą świetlicy opiekuńczo – wychowawczej w Kruszwicy, która obecnie mieści się przy ul. Kolegiackiej. Ponadto będzie to również miejsce spotkań w ramach Klubu Seniora. Swoje miejsce znajdą tu również Koło Gospodyń Wiejskich oraz Gminne Koło Rolnicze.


opracowanie: Justyna Pankowska

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także