Region Gmina Miasto od 2015 roku

poniedziałek, 19 marca 2018

Olimpiada Techniki Samochodowej. Dobre wyniki uczniów ZSP w Kruszwicy-KurierKruszwicki.plTegoroczne półfinały Olimpiady Techniki Samochodowej za nami. Wśród 430 uczniów w konkursie wzięli udział kruszwiczanie.


430 uczniów, 137 szkół i 156 nauczycieli. Tak wyglądała tegoroczna Olimpiada Techniki Samochodowej, która odbyła się 17. 

- Półfinał olimpiady, jak co roku, odbył się w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej (SiMR). Przed pisanie testu odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie i ich opiekunowie oraz przedstawiciele uczelni i komitetu organizacyjnego olimpiady-przekazuje placówka.


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy reprezentowali: Artur Wiśniewski i Dawid Pędziński oraz opiekunowie Maciej Lorowicz i Wojciech Świercz.


Przedmiotem II etapu olimpiady był zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elektronika samochodowa, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, diagnostyka, podstawy budowy maszyn) oraz wiedza specjalistyczna (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp. 

Po napisaniu testu, uczestnicy zwiedzali laboratoria Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne

Polityka Prywatności

POLITYKA PRYWATNOŚCI PORTALU KurierKruszwicki.pl

1) Administratorem serwisu spółka Invest Mara, która odpowiada za przechowywanie i bezpieczeństwo danych użytkowników portalu.