WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» » Most w Kobylnikach trzeba będzie zbudować od nowa-KurierKruszwicki.pl

Rozmowy w sprawie Mostu w  Kobylnikach były prowadzone m.in. w Ministerstwie Infrastruktury

Ważna dla mieszkańców inwestycja musi zostać zrealizowana od nowa. W przypadku mostu w Kobylnikach remont obiektu nic nie da.


Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej, radny PSL Franciszek Żak dopytywał spraw związanych z mostem w Kobylnikach. Z informacji udostępnionej przez Burmistrza Kruszwicy, most trzeba będzie zbudować od nowa. Dotychczasowa konstrukcja zagraża życiu.

- W naszym budżecie na rok 2018, Gmina Kruszwica zawarła środki na przygotowania dokumentacji na budowę mostu, ponieważ tego mostu, który jest nie można już remontować - skomentował podczas sesji Rady Miejskiej Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Jak podaje portal wwww.mojakruszwica.pl główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest skręcanie się konstrukcji mostu. Co nie gwarantuje w żaden sposób bezpiecznego użytkowania.

- Każdy kto ma jakąkolwiek świadomość odpowiedzialności za ludzkie życie, nie podejmie decyzji aby dopuścić taką konstrukcję do użytku - powiedział włodarz.

Jak poinformował burmistrz, obecnie Gmina Kruszwica jest w trakcie przygotowywania dokumentacji inwestycji. Odbyło się również spotkanie w Ministerstwie Infrastruktury gdzie rozmawiano o dofinansowaniu rzędu 50% na budowę mostu.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także