Region Gmina Miasto od 2015 roku

poniedziałek, 19 lutego 2018

RIO w Urzędzie Miejskim. Co wykazała kontrola?-KurierKruszwicki.plW październiku informowaliśmy o rozpoczęciu kontroli w Urzędzie Miejskim w Kruszwicy. Sprawdzane były m.in. wydatki Urzędu Miejskiego. Wystąpienie pokontrolne przekazane 7 lutego.


Kontrola kompleksowa RIO w Bydgoszczy została przeprowadzona w okresie od 24 października do 21 grudnia 2017 i udokumentowana protokołem z dnia 24 grudnia 2017 roku. Sprawdzany był okres od 1 stycznia 2016 roku do dnia kontroli.

Zakres kontroli objął kompleksową kontrolę gospodarki finansowej i zamówień publicznych według ramowej tematyki kontroli.  W wyniku przeprowadzonej kontroli gospodarki finansowej stwierdzono nieprawidłowość polegająca na zaniechaniu podjęcia uchwały w sprawie wieloletniego programu gospodarowania zasobem mieszkaniowym.

- W zakresie gospodarowania nieruchomościami stwierdzono, że Gmina Kruszwica nie posiada programu gospodarowania mieszkaniowym, zasobem, do uchwalenia którego zobowiązuje art.21 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 21 czerwca 20011 o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu Cywilnego - przeczytać możemy w dokumencie pokontrolnym.

Zdaniem RIO wieloletni program gospodarowania zasobem mieszkaniowym powinien być opracowany na co najmniej pięć kolejnych lat i zawierać elementy określone w art.21 ust.2 przywołanej ustawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne

Polityka Prywatności

POLITYKA PRYWATNOŚCI PORTALU KurierKruszwicki.pl

1) Administratorem serwisu spółka Invest Mara, która odpowiada za przechowywanie i bezpieczeństwo danych użytkowników portalu.