WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» » Pokazy ratownictwa lodowego na Gople [FOTO+VIDEO]-KurierKruszwicki.pl

Na jeziorze Gopło odbyły się pokazy ratownictwa lodowego. Umiejętności mieli okazję zaprezentować ratownicy WOPR i zaproszone do działań służby.


Organizatorami szkolenia byli Nadgoplańskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kruszwicy, Wodne Ochotnicze Pogotowie ratunkowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz wojewódzka Formacja Obrony Cywilnej WOPR. To już druga edycja Wojewódzkiego Szkolenia Specjalistycznego z zakresu ratownictwa wodnego. 

- Kiedy mamy okres zimowy, należy uświadamiać wszystkim - zarówno dzieciom jak i rodzicom jak ważne są zasady bezpieczeństwa na lodzie. Dotyczy to również okresu letniego - powiedział w rozmowie z TVP 3 Bydgoszcz wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Podczas wydarzenia zrealizowano zajęcia teoretyczne poświęcone m.in. kwestiom "Hipotermii i budowania łańcucha przeżycia u osób wychłodzonym" oraz  „Bezpieczeństwa na obszarach wodnych pokrytych lodem”. Wykłady połączono z pokazem sprzętu medycznego wykorzystywanego w hipotermii.

Więcej zdjęć znajdziesz na naszym partnerskim serwisie www.mojakruszwica.pl

- Nasze szkolenie z roku na rok cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku szkoliły się u nas jednostki z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Żnina, Lipna, Konina, Turka oraz strażnicy z Państwowej Straży Rybackiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego ponad 100 uczestników - podaje Maciej Banachowski prezes Nadgoplańskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kruszwicy.Część praktyczna objęła ćwiczenia z zakresu samoratownictwa, zastosowania kolcy lodowych, zasad wychodzenia z załamanego lodu oraz ratownictwa za pomocą specjalistycznego sprzętu ratowniczego. 

- W tym roku postanowiliśmy zaprosić prelegentów z najwyższej półki z zakresu ratownictwa typowo związanego z aurą zimową. Najważniejszym elementem naszego szkolenia oprócz zajęć teoretycznych były również zajęcia praktyczne na pokrywie lodowej jeziora Gopło, gdzie ratownicy ćwiczyli pod okiem pięciu instruktorów z naszej jednostki - dodaje rozmówca.

Zajęcia i wykłady poprowadzili dr hab.Rajmund Skowron, dr. n. med Tomasz Sanak, Sebastian Dawid oraz Maciej Rajczuk. Patronat honorowy nad szkoleniem objął wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także