Region Gmina Miasto od 2015 roku

wtorek, 20 lutego 2018

Artur Mikołajczewski mistrzem świata w wiosłowaniu. Kruszwiczan wygrał zawody w amerykańskiej Aleksandrii-KurierKruszwicki.plKruszwiczanin Artur Mikołajczewski został mistrzem świata w wiosłowaniu w wadze lekkiej na ergometrze.Zawody odbyły się w niedzielę 18 lutego w amerykańskiej Aleksandrii.


Podczas Mistrzostw Świata seniorów, weteranów i młodzieżowców do lat 23 Artur Mikołajczewski pokonał dystans 2000 metrów w 6 minut i 7,4 sekundy, wyprzedzając Austriaka Matthiasa Taborsky'ego oraz Nowozelandczyka Alistaira Bonda. W zawodach wzięło udział 2,5 tysiąca zawodników z 23 krajów.

- Artur Mikołajczewski był też triumfatorom ubiegłorocznych The World Games – igrzyskach sportów nieolimpijskich we Wrocławiu. Reprezentował także nasz kraj i region na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. W 2012 roku został młodzieżowym wicemistrzem świata w dwójce podwójnej wagi lekkiej oraz mistrzem świata seniorów w czwórce podwójnej wagi lekkiej. Wioślarz Gopła był także stypendystą marszałka województwa - przypomina Urząd Marszałkowski w Toruniu.


Fot. Artur Mikołajczewski podczas spotkania marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera z olimpijczykami z Rio de Janeiro w 2016 roku, fot. Andrzej Goiński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne

Polityka Prywatności

POLITYKA PRYWATNOŚCI PORTALU KurierKruszwicki.pl

1) Administratorem serwisu spółka Invest Mara, która odpowiada za przechowywanie i bezpieczeństwo danych użytkowników portalu.