WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» »Unlabelled » Zapraszają na spotkania poświęcone seniorom i ich bezpieczeństwu-KurierKruszwicki.pl


Urząd miejski w Kruszwicy wraz z innymi podmiotami, takimi jak: KPP w Inowrocławiu, WOPR oraz OSP w Kruszwicy zapraszają serdecznie na organizowane przez nich spotkania dotyczące bezpieczeństwa seniorów w naszej gminie.


Celem tych działań jest m.in. ograniczanie negatywnych zjawisk w postaci kradzieży, oszustw czy innych przestępstw i wykroczeń popełnianych na seniorach poprzez propagowanie bezpiecznych zachowań i przestrzeganie przed oszustami. Oszuści wchodzą do mieszkań pod różnymi pretekstami m.in. powołując się na osoby urzędowe jak: pracownicy ZUS-u, urzędu skarbowego, opieki społecznej, pogotowia ratunkowego, gazowni, zakładu energetycznego albo innych instytucji. Szczególnym przypadkiem tego typu przestępstw jest oszustwo lub kradzież „na wnuczka” i „na policjanta”-informuje UM w Kruszwicy.

Podczas spotkań ze starszymi mieszkańcami naszej Gminy chcemy także poruszyć kwestie zasad udzielania pierwszej pomocy czy ochrony przeciwpożarowej. Spotkania przedstawicieli różnych służb a naszymi mieszkańcami są doskonałą okazją do wspólnych rozmów i integracji dla bezpieczeństwa i porządku na podbudowie wzajemnego zaufania. – mówi Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak. 

 Spotkania odbywać się będą w następujących miejscach i terminach:
- 23.01 godz. 16.00, Dom Socjalno-Kulturowy ul. Nadgoplańska, Kruszwica
-24.01 godz. 16.00, świetlica w Kobylnikach
-24.01 godz. 17.30, świetlica w Żernikach
-26.01 godz. 14.30, świetlica w Chełmcach
-29.01 godz. 16.00, świetlica w Polanowicach
-30.01 godz. 16.00, świetlica w Ostrowie
-30.01 godz. 17.30, świetlica w Brześciu


Źródło: UM w Kruszwicy

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także