WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» »Unlabelled » Podaruj jeden procent organizacji z regionu-KurierKruszwicki.plUrząd Marszałkowski zachęca do oddania jednego procenta podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego.- Dla większości pozarządówek liczy się każda  złotówka. Te nasze działają na rzecz naszego regionu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Liczba podatników, którzy przekazują część swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, systematycznie rośnie. W ubiegłym roku (w zeznaniach za 2016 rok) z możliwości wsparcia instytucji trzeciego sektora skorzystało 506 tysięcy podatników (w zeznaniach za 2015 rok 488 tysięcy podatników). Łączna suma odpisów w PIT-ach mieszkańców Kujaw i Pomorza jest niebagatelna – wynosi 28,6 miliona złotych. W ubiegłym roku mieszkańcy kujawsko-pomorskiego wsparli w ten sposób w sumie 315 organizacji pożytku publicznego.
 
Aby przekazać jeden procent podatku organizacji pozarządowej wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać jej numer KRS oraz wyliczoną kwotę z 1 procenta podatku. Resztą formalności zajmie się właściwy urząd skarbowy.

Kampanię pod nazwą „1 procent dla naszego regionu” prowadzimy od 2010 roku. Cel to dotarcie z apelem do jak największej rzeszy podatników

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także