WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» »Unlabelled » Policja apeluje o bezpieczeństwo na drogach-KurierKruszwicki.pl


Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu, aby w okresie przedświątecznym kierować się uwagą i rozsądkiem na drogach. Czas, gdy często zmienia się aura pogodowa, oraz zwiększone jest natężenie pojazdów wymaga szczególnej ostrożności.Do każdego z uczestników ruchu policja kieruje swój apel:

Uwaga kierowcy!
Przypominamy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i jeździe "na trzeźwo". Tylko trzeźwy kierowca bowiem jest w stanie w porę zareagować i uniknąć wypadku czy kolizji. Trzeba pamiętać też o tym, aby przed przejściem dla pieszych zwolnić.

Uwaga piesi!
Bądźmy czujni, gdy zamierzamy przekroczyć jezdnię. W rejonach przejść dla pieszych starajmy się dokładnie rozejrzeć i pamiętać, że auto w miejscu się nie zatrzyma. Trzeba mieć na względzie także to, że po zapadnięciu zmroku kierowca nie zawsze dobrze widzi pieszego. Dlatego też starajmy się być bardziej ostrożni i przed przejściem zatrzymajmy się. Warto korzystać z odblasków. Ten mały element, może uratować życie. Piesi, którzy idą wieczorem, szczególnie w terenie niezabudowanym, są dzięki nim bardziej widoczni, a przez to bardziej bezpieczni!

Uwaga rowerzyści!
Właściwie oświetlony rower jest dobrze widoczny dla kierowców samochodów. Wówczas to z bezpieczną odległością pojazd może wyminąć kierującego jednośladem. Udowodniono, że w nocy przy dobrej przejrzystości powietrza właściwie oświetlony rower i rowerzysta jest widoczny z odległości co najmniej 150 metrów. Warto o tym pamiętać !

Apelujemy do rodziców!
Sprawdź, czy Twoje dziecko przy plecaku, tornistrze lub chociaż kurtce ma choć mały element odblaskowy. Jeśli nie, wyposaż swoją pociechę w taki element !

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy KPP Inowrocław

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także