WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» » Ceremonia otwarcia Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Kruszwicy [FOTO]W sobotę i niedzielę startują najlepsi młodzieżowi wioślarze Europy. Po raz pierwszy w historii na Gople odbywają się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.


W uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele władzy samorządowej oraz organizatorzy tegorocznych mistrzostw. Ceremonia otwarcia została przesunięta z wczoraj, ze względu na złe warunki atmosferyczne.

- Witam w Województwie Kujawsko – Pomorskim i pięknej Kruszwicy. Nasz region od lat znany jest ze sportów wodnych, szczególnie z wioślarstwa i tym bardziej cieszę się, że to tutaj odbywają się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Sportowcom życzę rywalizacji w duchu fair play, a wszystkim państwu, żeby od tego momentu Kruszwica kojarzyła się wam tylko z pozytywnymi wspomnieniami – powiedział Dariusz Kurzawa, Wicemarszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

- Witam wszystkich na pierwszych w historii Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Po raz kolejny tak prestiżowe wydarzenie sportowe odbywa się nad Gopłem. Sześć lat temu Kruszwica była pierwszym w historii gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów. Tamte zawody zakończyły się wielkim sportowym i organizacyjnym sukcesem. Po biegach, które odbyły się tutaj, już można powiedzieć, że te zawody także są na naprawdę wysokim poziomie – stwierdził Ryszard Stadniuk, przewodniczący Europejskiej Federacji Wioślarskiej i prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.     


«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także