WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» » Boruch o srebrnym medalu: W finale wycisnęłyśmy maksimum swoich możliwości [GALERIA]Za nami Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Tegoroczne zawody zdominowali zawodnicy Rumunii zdobywając aż 10 medali, w tym 8 złotych. Polacy zainkasowali złoto i srebro.

Złoto dla polskiej ekipy zainkasowali panowie w składzie: Marcin Sobieraj, Jakub Dominiczak, Dawid Pieniak oraz Mateusz Świętek.

- To nie był łatwy bieg. Płynęliśmy z przodu, ciążyła na nas presja i pewnego rodzaju dyskomfort. Zresztą, już przed regatami z każdej strony dochodziły do nas głosy, że jesteśmy głównymi faworytami. Chcieliśmy udowodnić to na wodzie i to zrobiliśmy. To duży sukces i dobre przetarcie przed przejściem do seniorów. Bo gdy znajdziemy się tam za 2-3 lata, od początku  chcemy mieć silną pozycję w tym gronie- twierdzi Mateusz Świętek.

Srebro udało się natomiast wywalczyć paniom w składzie Joanna Śliwińska, Monika Sobieszek, Agnieszka Robaszkiewicz oraz Katarzyna Boruch.

- Dla nas była to ostatnia tak ważna impreza w tym sezonie, w finale wycisnęłyśmy maksimum swoich możliwości. Zrealizowałyśmy taktykę na ten bieg, od samego początku narzuciłyśmy mocne tempo i utrzymywałyśmy je do końca. Nie chciałyśmy powtórzyć błędu z soboty, gdy zostałyśmy na starcie i później musiałyśmy nadrabiać na dystansie - skomentowała Katarzyna Boruch.

«
Next
Nowszy post
»
Previous
Starszy post

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także