WHAT’S HOT NOW

ads header

Business

Popularne

Life & style

Games

Sports

Region Gmina Miasto od 2015 roku

» » Ratownicy świętowali rocznicę swojego powstania [ZDJĘCIA]Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe świętowało 55 lat swojego istnienia. Od 5 lat istnieje jako Nadgoplańskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Były upominki, nagrody i awanse, a jednostka otrzymała nowy sztandar.


Jednostka należy do jednych z najstarszych w Polsce. Według kroniki ratowników, pierwszy wypłynięcie na wody Gopła miało miejsce 3 maja 1962 roku. Założycielem jednostki był Jan Brauer.

- Przez lata ratownicy pracują na rzecz społeczeństwa, zapewniają bezpieczeństwo, a także dbają o naturę Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, która jest dla nas szczególnie ważna-podkreślił Maciej Banachowski.

Nadgoplańskie WOPR to prężna i aktywna organizacja. W 2015 roku jednostka doczekała się nowej stanicy. W służbie od 2017 roku ratownicy mają do dyspozycji nowoczesny poduszkowiec. Słowa uznania w kierunku jednostki skierowały zarówno władze wojewódzkie jak i samorządowe oraz lokalne organizacje i stowarzyszenia.

- Chciałbym serdecznie pogratulować sztandaru. Myślę, że na ten sztandar jednostka sobie całkowicie zasłużyła. Jako przedstawiciel rządu w terenie cieszę się, że dzięki wam bezpieczeństwo na wodzie jest tak dobrze organizowane - podkreślił wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Wśród ratowników awanse otrzymali Mateusz Koczorowski, Jarosław Wiśniewski, Leszek Jankowski, Konrad Urbański oraz Dominika Fijałkowska.

- Jest piękne, że pamiętacie o tych, którzy założyli tą jednostkę. Gratuluje tej pięknej chwili. Myślę, że jesteście godnymi następcami tych, którzy już przemijają-powiedziała żona Jana Brauera, Teresa Brauer.«
Next
Nowszy post
»
Previous
This is the last post.

Brak komentarzy:

Leave a Reply

Czytaj także